top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıİbrahim Kuşçu

Dijitalleşme | Tesisinize tamamen güvenli uzaktan erişim sağlayın: Secure Connect


Sanki fiziksel olarak tesisteymişsiniz gibi ekipman üzerinde arıza tespiti ve sorun gidermek için kullanabileceğiniz uzaktan bağlantı yazılımlarıyla, siber güvenlikli bir bağlantı kurarak sisteminize uzaktan bağlanabilir; zaman ve seyahat maliyetlerinden tasarruf ederek operasyonel sürekliliğinizi sağlayabilirsiniz.Endüstriyel tesisler ve kullanıcılar için makineden makineye nesnesel bağlantı artışının etkisini şu şekilde sıralayabiliriz:

• Sanayi kuruluşları ve işletmelerde kurulu & bağlantılı makinelerin sayısı önemli ölçüde artmaktadır. Bu artış kritik müdahaleler için tesiste yer alan cihazlara anlık refleksler geliştirmeyi zorlaştırmaktadır.

• Tesisteki makinelerin bakımı ciddi miktarda zaman, para ve seyahat maliyeti gerektirmektedir.

• Müşteriler makinelerinin durma ve kesinti sürelerini minimalize ederek verimliliği maksimumda tutmak istemektedirler.


Tüm bu sorunlara Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) için oluşturulmuş EcoStruxure gibi güçlü mimarilerle uyum sağlayan bir uzak erişim çözümü ile sahaya teknik personel göndermenin gerekli olmadığı durumlarda, analiz ve bakım-onarım hizmeti uzaktan programlama araçlarıyla gerçekleştirilebilir. HMI, PLC veya sürücü üzerinden sisteminizde bağlı bulunan cihazlara uzaktan programlama ile erişim sağlayarak güvenli bir şekilde cihazlarınızı güncelleyebilir, veya sahadaymış gibi takip ederek zamandan ve seyahat maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz.


Uzaktan Bakım ve İzleme


Tesisinizde kullandığınız insan makine ara yüzlerini (HMI) bir hizmet sağlayıcısı ve makinenize erişim noktası olarak konumlandırabilirsiniz.

• Müşteriler, donanım yazılımı ve uygulama indirmesine izin vererek, sanki sahadalarmış gibi ekipmanı teşhis edebilir, sorunlarını gidermek için mevcut ekipmanlarının bir programlama aracını çalıştırabilirler.

• Bu şekilde uzaktan programlama veya uzaktan izleme için yeni donanım araçları satın almanıza gerek kalmaz.

• Yeni nesil gelişmiş özelliklere sahip Magelis TM GTU, Magelis TM GTO gibi HMI'lar ve endüstriyel PC'ler için kullanıma hazır yerleşik çözümler mevcuttur.

• Mevcut programlama araçlarına erişmek için güvenli bir yol sağlarlar (Vijeo Designer, Unity Pro, So Machine makineleri uzaktan programlayabilir veya izleyebilirsiniz.)

Tüm bu sistemi tesisiniz özelinde kurgulayarak bakım personeli için sorunları uzaktan çözebilir, farklı departman çalışanlarına uzmanlık kazandırabilir; otomasyon sistemlerinize, OEM 'lere ya da makine üreticisi gibi harici uzmanlara siber güvenli bir şekilde bağlanma yeteneği sağlayabilirsiniz.


Bu yetenekler ile problem tanılama, sorun giderme, onarım ve analiz gibi etkinlikleri gerçekleştirebilir, aynı zamanda sisteme uzaktan bağlanabilmesi sayesinde bu işlemlerin süresinin kısaltılmasını da sağlayabilirsiniz.
ibrahim

Comentários


bottom of page