- Babasının diplomatik görevi ve annesinin eğitim durumu vesilesiyle hayata İngiltere Londra’da başladı.


- Henüz 3 yaşında özel sınavlar ve yetenek testleriyle öğrenci kabul eden “London Kilburn St. Mary”den kabul aldı ve 3 yaşında eğitim öğretim hayatına bu okulda başladı.


- 3.5 yaşında piyano çalmayı öğrendi. Küçük yaşlardan bu yana uluslararası sempozyumlarda, dinletilerde, okul müzikallerinde yer aldı. Candan Erçetin, Şevval Sam gibi üst düzey müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşıp, onlarla çalışma fırsatı yakaladı.


- 4 yaşında bir okul gezisinde tanıştığı go-kart’ın ona İngilterede ulusal ün getireceğini bilemezdi. Junior kategorisinde birincilikler elde etti. Ralli pilotu olma hayali bir gün final test sürüşünde talihsiz bir kazayla son buldu. Hava yağmurlu ve araç sorunlu olmasaydı belki bu hayalini gerçekleştirebilecekti.


- Kilburn St. Mary’de okurken ana dilleri olan İngilizce ve Türkçe'nin yanında, Almanca öğrendi.

Schneider_İbrahim
DSCN3254.JPG

- Türkiye döndükten sonra, Ankara Sevinç kolejinde ve lise takımlarında akademik alanda yaptığı başarılı çalışmaların yanında; sportif yönünü gösterme fırsatı buldu. Futbol, basketbol ve atletizmle ilgilendi, takım kaptanlıkları yaptı.


- Özellikle atletizmde 3 sene üst üste bölgesel rekor kırarak, 100 metre sprint şampiyonu oldu. 


- Tübitak Ulusal Biyoloji Bilim olimpiyatları, Ulusal Matematik Bilim Dekatlonlarında başarılı sonuçlar aldı.


- 15 yaşında sayısal derslerin yanında "hobi" olarak başladığı Biyoloji alanında;  "Kök hücre ve doku transferleri" üzerine hazırladığı akademik çalışmalardan ötürü “Türkiyenin en genç biyoloğu” ünvanına layık görüldü. / CNN TÜRK


- Farklı alanlarda başarılı sonuçlar alsa da; kendi ilgi alanı, ve danışmanların yönlendirmesiyle lisans eğitimi tercihini "Elektrik - Elektronik Mühendisliği" bölümü yönünde yaptı.


- Üniversitenin ilk yıllarında pilotluk eğitimleri ile ilgilenmeye başladı. Boeing 737-777, 787 Dreamliner, Airbus A340 gibi jumbo jetlerle ilgili pratik ve teorik pilotluk eğitimleri aldı. IFTE’ Uluslararası Havacılık Fuarında katılımcılara mentorluk yaptı.  


- Sayısal derslerin yanında "Uluslararası Liderlik, Grup Yönetimi, Vaka Analizi" gibi global kavramların üzerine yoğunlaştı. Öğrenci Konseyi, mühendislik kulüplerinin düzenlemiş olduğu etkinliklerde ve projelerde mentorluk yaptı, yönetim kurullarında aktif rol üstendi.


- ÇU Girişimcilik Zirvesi’13 te, Amerika Başkanı Barack Obama tarafından beyazsaraya davet edilen ilk Türk girişimci olan, Deulcom İnternational Yönetim kurulu başkanı Baybars Altuntaş tarafından, zirve içindeki performansından ötürü “Zirve Özel Ödülü” ile ödüllendirildi.


Sabancı Holding’in “2013 One Young World Dünya Genç Liderler” zirvesi için belirlediği “Türkiyenin en efektif 40 genç lideri” listesinde kendine yer bulmayı başardı.
 

- Henüz üniversite 1. Sınıf öğrencisiyken Türkiye'nin en büyük mühendislik portalı "Elektrikport" ta editörlüğe kabul edildi ve halen burada editör ve yazarlığın yanında teknoloji kurulu üyeliği yapmaktadır.


- Aynı yıl liderlerin övdüğü liderlik okulu "YGA Uluslararası Liderlik Okulu"na kabul edildi. 170 üniversiteden 65bin aday arasından seçilen "Geleceğin Genç Liderleri" listesinde, kasım ayında Güler Sabancı, Muhtar Kent,  Süreyya Civil, Hüsnü Özyeğin ve Norbert Klein gibi üst düzey yönetici-iş adamlarının da katılacağı "YGA Liderlik Zirvesi" ne davet edildi.


- Tüm bu liderlik eğitimlerini teoriden "pratik"e dönüştürmek adına; 2013 yılında dünyaca ünlü bir MLM Bilişim Şirketinin kar payı ortağı olarak kendi yazılım markasını kurdu. "Planetaryum Business Consulting Group" olarak şirket bünyesinde bilişim,  liderlik, zaman yönetimi, iş akışı ve vizyon  üzerine eğitim-seminerler verdi. Yurt içi yurt dışı birçok liderlik kampına konuşmacı olarak katıldı, binlerce kişiye hitap etme fırsatı buldu.


- 2015 yılının sonunda ise Koç Holding ve Unilever şirketlerinin liderlik akademisi YBL'21 programına seçilme başarısı gösterdi. 7000'in üzerinde başvuru arasından  "4 mülakat" ve "final sunumu" etaplarının sonucunda; "Grup birincisi" olarak programa seçilen 21 öğrenci arasında yer aldı. Yurt dışı stajı ve Linkage Modüler MBA Yönetim Eğitimi kazanmanın yanında; Ali Sabancı, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Oya Eczacıbaşı, Sadi Şener gibi isimlerden birebir koçluk ve kariyer  danışmanlığı alma fırsatını yakaladı.


- Sina Afra'nın Türkiye'deki başarılı, potansiyel sahibi genç beyinleri bulmak ve onlara yatırım yapmak amacıyla kurduğu Girişimcilik Vakfı'nın Fellow'2016 programı kapsamında, 61.740 başvuru arasından 6 mülakat aşaması sonucunda seçilen 50 kişi arasında yer aldı ve bu saygın programa kabul edildi.

 

"Elektrik Elektronik Mühendisliği" ve "Uluslararası ilişkiler" lisans derecesine sahip İbrahim, ulusal ve uluslararası birçok organizasyonla yakından ilgilenmektedir.

cv.PNG