top of page

- Babasının diplomatik görevi ve annesinin eğitim durumu vesilesiyle hayata İngiltere Londra’da başladı.


- Henüz 3 yaşında özel sınavlar ve yetenek testleriyle öğrenci kabul eden “London Kilburn St. Mary”den kabul aldı ve 3 yaşında eğitim öğretim hayatına bu okulda başladı.


- 3.5 yaşında piyano çalmayı öğrendi. Küçük yaşlardan bu yana uluslararası sempozyumlarda, dinletilerde, okul müzikallerinde yer aldı. Candan Erçetin, Şevval Sam gibi üst düzey müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşıp, onlarla çalışma fırsatı yakaladı.


- 4 yaşında bir okul gezisinde tanıştığı go-kart’ın ona İngilterede ulusal ün getireceğini bilemezdi. Junior kategorisinde birincilikler elde etti. Ralli pilotu olma hayali bir gün final test sürüşünde talihsiz bir kazayla son buldu. Hava yağmurlu ve araç sorunlu olmasaydı belki bu hayalini gerçekleştirebilecekti.


- Kilburn St. Mary’de okurken ana dilleri olan İngilizce ve Türkçe'nin yanında, İspanyolca ve Almanca öğrendi.

Schneider_İbrahim
DSCN3254.JPG

- Türkiye döndükten sonra, Ankara Sevinç kolejinde ve lise takımlarında akademik alandaki başarılı çalışmaların yanında; sportif yönünü gösterme fırsatı buldu. Futbol, basketbol ve atletizmle ilgilendi, takım kaptanlıkları yaptı.


- Özellikle atletizmde 3 sene üst üste bölgesel rekoru kırarak, 100 metre sprint şampiyonu oldu


- Tübitak Ulusal Biyoloji Bilim olimpiyatları, Ulusal Matematik Bilim Dekatlonlarında başarılı sonuçlar aldı.


- 15 yaşında sayısal derslerin yanında "hobi" olarak başladığı Biyoloji alanında;  "Kök hücre ve doku transferleri" üzerine hazırladığı akademik çalışmalardan ötürü “Türkiyenin en genç biyoloğu” ünvanına layık görüldü. / CNN TÜRK


- Farklı alanlarda başarılı sonuçlar alsa da; kendi ilgi alanı, ve danışmanların yönlendirmesiyle lisans eğitimi tercihini "Elektrik - Elektronik Mühendisliği" bölümü yönünde yaptı.


- Üniversitenin ilk yıllarında pilotluk eğitimleri ile ilgilenmeye başladı. Boeing 737-777, 787 Dreamliner, Airbus A340 gibi jumbo jetlerle ilgili pratik ve teorik pilotluk eğitimleri aldı. IFTE’ Uluslararası Havacılık Fuarında katılımcılara mentorluk yaptı.  


- Sayısal derslerin yanında "Liderlik, Grup Yönetimi, Vaka Analizi" gibi global kavramların üzerine yoğunlaştı. Öğrenci Konseyi, mühendislik kulüplerinin düzenlemiş olduğu etkinliklerde ve projelerde mentorluk yaptı, yönetim kurullarında aktif rol üstendi.


- ÇU Girişimcilik Zirvesi’13 te, Amerika Başkanı Barack Obama tarafından BeyazSaray'a davet edilen ilk Türk girişimci olan, Deulcom İnternational Yönetim kurulu başkanı Baybars Altuntaş tarafından, zirve içindeki performansından ötürü “Zirve Özel Ödülü” ile ödüllendirildi.


Sabancı Holding’in “2013 One Young World Dünya Genç Liderler” zirvesi için belirlediği “Türkiyenin en efektif 40 genç lideri” listesinde kendine yer bulmayı başardı.
 

- Henüz üniversite 1. Sınıf öğrencisiyken Türkiye'nin en büyük mühendislik portalı "Elektrikport" ta editörlüğe kabul edildi ve halen burada editör ve yazarlığın yanında teknoloji kurulu üyeliği yapmaktadır. / Makaleleri


- Aynı yıl liderlerin övdüğü liderlik okulu "YGA Uluslararası Liderlik Okulu"na kabul edildi. 170 üniversiteden 65bin aday arasından seçilen "Geleceğin Genç Liderleri" listesinde, kasım ayında Güler Sabancı, Muhtar Kent, Süreyya Civil, Hüsnü Özyeğin ve Norbert Klein gibi üst düzey yönetici-iş adamlarının da katılacağı "YGA Liderlik Zirvesi" ne davet edildi.


- Tüm bu eğitimleri teoriden pratik'e dönüştürmek adına; 2013 yılında dünyaca ünlü MLM Bilişim Şirketi MG Group'un kar payı ortağı olarak kendi yazılım markasını kurdu. "Planetaryum Business Consulting Group" olarak şirket bünyesinde Veri merkezleri, Dijitalleşme, Endüstri'de IOT, İş akışı ve organizasyon üzerine eğitim-seminerler verdi. Yurt içi yurt dışı birçok liderlik kampına konuşmacı olarak katıldı, binlerce kişiye hitap etme fırsatı buldu.


- 2015 yılının sonunda ise Koç Holding ve Unilever şirketlerinin liderlik akademisi YBL'21 programına seçilme başarısı gösterdi. 7000'in üzerinde başvuru arasından  "4 mülakat" ve "final sunumu" etaplarının sonucunda; "Grup birincisi" olarak programa seçilen 21 kişi arasında yer aldı. Yurt dışı stajı ve Linkage Modüler MBA Yönetim Eğitimi kazanmanın yanında; Ali Sabancı, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Oya Eczacıbaşı, Sadi Şener gibi isimlerden birebir koçluk ve kariyer danışmanlığı alma fırsatını yakaladı. Unilever Türkiye ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Harm Goossens'ın Strateji Asistanı olarak Unilever merkezinde kritik toplantılara katıldı.


- Sina Afra'nın Türkiye'deki başarılı, potansiyel sahibi genç beyinleri bulmak ve onlara yatırım yapmak amacıyla kurduğu Girişimcilik Vakfı'nın Fellow'2016 programı kapsamında, 161.740 başvuru arasından 6 mülakat aşaması sonucunda seçilen 50 kişi arasında yer aldı ve bu saygın programa kabul edildi.

- Üniversite eğitimi sonrası SCADA, Uzaktan izleme ve kontrol, Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Data Center ve Cloud Çözümleri alanlarına odaklandı. Schneider Electric, Google İsrail, Microsoft MG Group, Unilever, Enerjisa gibi şirketlerde çalışma ve kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Sistem Mimari uzmanı olarak bu konularda OSB’ler, teknoloji zirveleri, özel şirketler, üniversiteler başta olmak üzere 80'e yakın seminere konuşmacı olarak katıldı, katılımcılarla bilgi birikimini paylaştı.

- Kariyerine Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik ülkelerinden sorumlu Global Data Center Tender Manager olarak İspanya'da devam etmektedir. Google, Microsoft, Amazon, Apple, Facebook, Equinix gibi lider teknoloji firmalarının Veri Merkezleri'nin teknik ve ticari olarak dünya genelinde aynı şartlarla konumlandırılması, tekliflendirilmesi ve devreye alınması operasyonlarından sorumludur.  

 

- Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme Lisans ve Yüksek lisans dersleri vermektedir.

 

"Elektrik Elektronik Mühendisliği" ve "Uluslararası ilişkiler" lisans derecesine sahip İbrahim, ulusal ve uluslararası birçok organizasyonla yakından ilgilenmektedir.

 
cv.PNG
bottom of page